mc R-VEE

Home: Canterbury, Kent, Anglie

R-VEE se poprvé setkal se světem rave parties roku 1998. Po čase zjistil, že ho na party nejvíce fascinují týpci s mikrofonem, čili mcí. Pozorováním mcí strávil mnoho času, až jednoho dne začal psát vlastní rýmy, které využil na menších lokálních akcích. Nedlouho poté ho zve dj Slice do dnb radio show na Universitním rádiu v Kentu.

mc_r-vee

Vysílali spolu každý týden po několik měsíců, až do chvíle, kdy se R-VEE, Slice a další místní mc Jiminee, cítili dostatečně jistí vystoupit na regulérní akci. Ta proběhla úspěšně a dj Slice pozval R-VEE ho k hostování na party v nejznámějším klubu na kentské Univerzitě. R-VEE tak začal vystupovat před větším publikem, často jako jediný mc večera.
Od té doby R-VEE začal intenzivně pracovat na nových rýmech, vyzkoušel a osvojil si různé mc styly, na základě kterých si vytvořil svůj osobitý styl. Tam se promítá i jeho skotský původ.
Další posun nastal, když v roce 2003 vyhrál několik mc soutěží a battlů - Pure Science v Maidstone (Kent), Battle of the MCs - Stratford Rex (London). Těmito úspěchy si R-VEE upevnil sebevědomí a získal tolik potřebné bookingy po celé Anglii. Celkem nedávno byl R-VEE členem vítězného teamu Drum and bass areny v clashi proti Dogs on acid a je nominován spolu s djem Dominem do dalšího battlu proti teamu Bad Company – Dogs on Acid.
Ačkoli je R-VEE velmi často v Londýně a účinkuje po celé Anglii, žije stále v Canterbury a místní scénu podporuje produkcí vlastní akce Flexin’ Tues-Daze, v prostorách 1000 let starých sklepů v centru.
R-VEE je rezidentem Breakology, Pure Science, Flexin’ Tues-Daze, Sound Reapers and Sanction a zastupován agenturami Enter the Jungle a Raving Itch. Má také první zkušenosti ze zahraničí – party na pláži ve Španělsku.

Za poměrně krátkou kariéru již R-VEE vystoupil s množstvím djů a mcí, mezi nimiž byli například: Nicky Black Market, Grooverider, Mampi Swift, Jumping Jack Frost, Moving Fusion nebo nedávno Ed Rush.

R-VEE pravidelně vystupuje na těchto rádiích:
Hot 93.0FM (Kent)
UKCR 1350AM (Kent)
www.subliminalmuzik.com
www.lifefm.co.uk
www.ukrumble.com
www.blaze-live.com