mc JIMINEE

mc_jiminee


MC Jiminee (Shefield, Anglie) nám o sobě napsal:

To bylo tenkrát, v roce 1997, když jsem začal chodit na party v Londýně. Hudba a atmosféra v místech jako Bagleys na King Crossu byly pro mě něco úplně nového a já si vzpomínám, jak jsem si říkal, že to se musí stát součástí mojeho života.

Od té doby jsem soustavně poslouchal drum&bass a během pár měsíců jsem znal většinu z velkých MC's. To mě dovedlo k poznání, že jsem schopen to dělat taky. Spolu s mc R-VEEm (kterého znám od mládí) jsem začal dělat vlastní slova.

Asi rok jsme mc-ovali na parties kolem Canterbury a když jsem se dali dohromady s djem Slicem (InnaRiddim.com), začali jsme mcovat na místních rádiích.

V roce 2000 jsem se na šest měsíců odstěhoval do Francie, kde jsem dělal pravidelné měsíční party v baru Fecamp. Většina návštěvníků tam slyšela drum and bass poprvé a atmosféra byla plná energie, prostě perfektní. V době, kdy jsem se vracel do Anglie si dva francouzský kámoši začali kupovat desky a další popadl mikrofon. Příjemný pocit, že jsem pomohl šíření drum and bassu po světě.

Po návratu do Anglie jsem opustil jihovýchod a přestěhoval jsem se do Shefieldu. Díky troše štestí a mojí vytrvalosti jsem dostal příležitost v Tuesday Clubu, velmi dobře zavedené party s velkými postavami dnb. Kapacita prostor byla 1500 lidí a ze začátku mi to trochu nahánělo strach, ale když jsem vylezl na pódium a za mnou na gramce hrál Adam F, to bylo v roce 2001, byl sem si jistý, že to je pro mě to pravé místo.
Začátkem roku 2002 jsem byl residentem na The Tuesday Club a na páteční Coalition. Během pár let jsem hostil většinu djů, které jsem znal z dřívějška z dob Bagleys. Nicky Blackmarket, Andy C, Grooverider, Kenny Ken, Zinc , Brockie... seznam neustále narůstal a akce se stále zlepšovala.

Po celý ten čas jsem si kupoval desky a taky jsem hrál na parties, akorát jsem občas přestal mixovat, abych ze sebe vypálil nějaké texty.
Jezdil hrát jsem do Canterbury na Flexin Tues-Daze a do Ashfordu do klubu Kudos.

Během loňského roku jsem se většinu času soustředil na vlastní byzbys - bar Spinrocs v Shefieldu, kde nabízíme dobré jídlo a hrajeme fajn hudbu. Spinrocs je fakt skvělý místo!
Pořád ale beru mikrofon do ruky tak často, jak jenom můžu. Čas je ale neuprosný, takže to není zas tak úplně často jako dřív.
V současnosti preferuji mcování spolu s mc R-VEEm. Pořád miluju, když můžu vytvořit atmosféru, tak jako za starých časů, když jsem cestovali po různých šílených parties v Anglii.

Vloni jsem navštívil Prahu a DRUMSTATION. To bylo super, dobrý lidi, dorbá akce, dobrý pivo, takže se moc těším na další DRUMSTATION a ty fajn lidi pod pódiem.